Ühekordsed joogitopsid avalikel üritustel hääbuvad

juuli 26, 2016 | Huvitavad leiud, Prügi, Topsiring, Ühiskondlik ületarbimine | 0 comments

Meie uus algatus pistab vaikselt ninaotsa välja.

Topsiringi tiimituumik on võtnud enda missiooniks avalike ürituste jäätmeteket oluliselt vähendada. Esimesena on fookuses põhiline prügi tekitaja ehk ühekordsed joogitopsid, mis võivad moodustada festivali prügi kogumahust lausa 2/3.

Ühekordsed joogitopsid prügi teke festivalid avalikud üritused topsiring prügi vähendama prügivaba jäätmevaba roheline öko keskkonnasõbralik

Kõige lihtsam on loobuda ühekordsest topsist ja enda jooginõu kaasa võtta. See ära loputada ja uuesti täita lasta. Kui festivalil on 1000 külastajat ning igaüks joob terve päeva jooksul 5 korda midagi joodavat, siis jääb selliselt käitudes lausa 5000 ühekordset topsi prügisse viskamata.

Paraku ei ole festivalidel veevärk alati mugavalt kättesaadav. Lisaks võib mõnele tunduda enda tassi kaasas vedamine tüütu. Seetõttu on veelgi lihtsam süsteem loodud.

Ostes joogi saad selle juba korralikus kvaliteetses pestavas topsis. Pärast kasutamist saad topsi tagastada. See pestakse tööstuslikus tunnelpesumasinas 90 kraadi juures ning rändab uuele üritusele.

Et motiveerida külastajaid topse ringluses hoidma on topsi kasutamise eest vaja välja käia pant 2 või 3 eurot. Selle saab aga täies mahus topsi tagastades jälle tagasi. Nii on topsi kasutamine külastajale tasuta.

Loomulikult on teretulnud topsi endale jätmine ja edaspidigi kasutamine. Peaasi, et ühekordsed topsid jääksid puutumata. Järgmisel aastal saab juba väga mitmetel festivalidel nautida veini pokaalist ning kohvi tassist. Lisaks hoida karastavat jooki käes stabiilses topsis, mis ei kortsu käes katki.

Pildil pilootprojekti topside valim. See täieneb järgmiseks aastaks veelgi. Täname eesti kunstnikke Okeikot, Arabellat ehk Ave Teedet, Eero Alevit ja Kristi Tammingut vahvate disainide eest! 

Topsiringi topsid Topsiring ringlustopsid festival puhkus keskkonnahoid öko roheline jäätmevähendamine prügivaba

Topsiringi topsid Topsiring ringlustopsid festival puhkus keskkonnahoid joogafestival 2016 Haapsalu

jäätis pestavas topsis Topsiringi topsid Topsiring ringlustopsid festival puhkus keskkonnahoid joogafestival 2016 Haapsalu

akrojooga Topsiringi topsid Topsiring ringlustopsid festival puhkus keskkonnahoid joogafestival 2016 Haapsalu

Üleeile tulime Haapsalu joogafestivalilt.

Ülehomme lähme Viljandi folgile.

Meid ootavad pärast seda Põlva Intsikurmu festival ja seejärel kohe Paide Arvamusfestival.

Meie Topsiringi telgi lähedusest leiate alati ülisuured lebopadjad, mis lisaks istmiku puhkamiseks on vahva ka kukerpallitamiseks. Ja mitte ainult lastele. Oluline on mainida, et need kaunid ja ülimõnnad padjad on tehtud tekstiilijäätmetest (isegi niit on tootmisjääk) ning need on kokku õmmelnud Viljandi erivajadustega inimesed.

Topsiringi lebopadi Topsiring ringlustopsid gestival puhkus keskkonnahoid

 

PUHTAMA LOODUSE TERVISEKS!

topsiring.ee

Piinlikult detailselt minu maikuu koguprügist
Kuhu pakendivaba elustiili põhimõtted kadusid?