Kogumik lugemiseks ja kuulamiseks, mis on püüdnud minu tähelepanu maailmatunnetuse avardamiseks. Universumi olemus ja inimühiskonna süsteemsus on luubi all sellise nurga all, millest massimeedia tihti vaikib. Kuskil ei ole tõde. Kõik on vaid tõlgendamise küsimus.

Samas olukorras olevad inimesed loovad oma mõtetega kogemuse erinevalt ning mäletavad ja edastavad seda omamoodi. Inimesed vaatavad täpselt sama, aga mõistavad ja jäädvustavad seda erinevalt. Igaüks elab oma mõtete illusioonis ehk reaalsuses.

TEADVUSEST, ÜHISKONNAST JA SÜSTEEMIST

Reclaim Your mind – Terence McKenna

 

The Lie We Live In

Inimesed on võimsad tegemaks kõike, mida ette suudame kujutada. Me ise valime palju laseme süsteemil end alla suruda.

 

You’ve Felt It Your Entire Life

Osta. Tarbi. Kuluta raha. Vaata telekat. Usu reklaame. Ja nii edasi. Aga see ei pea nii olema.

Get Out Of The Materialism Trap NOW

Lühidalt ja lihtsalt juhib tähelepanu sellele, kuidas paljude elusid juhivad asjad.

THRIVE: What On Earth Will It Take?

Inimene on sündinud elu täiel rinnal kogema ja arenema. Paljud aga rabelevad lihtsalt ellu jäämise piiril. Globaalse rahasüsteemi võimuladvik tahab kontrollida iga aspekti inimkonna elust. Õnneks on olemas miljoneid organisatsioone, mis tegelevad sotsiaalse koostöö ja keskkonnahoiuga.

Adventures with Minimalism and Happiness: Marty Stano

Minimalistlik elustiil tähendab segajate ja üleliigse eemaldamist enda elust ning keskendumist sellele, mis on tõeliselt oluline.

Holographic Disclosure – 14-osaline sari

8-s osa: “98% inimestest kõnnivad ringi sügavas transis. Me elame maailmas, kus meile on valetatud kõige kohta. Umbes 7000 aastat tagasi planeet Maa oli lummavalt kaunis paik. Kogu looming oli sünkroonis ja maa pakkus külluses toitu. Tööd ei pidanud tegema. Inimestel oli piisavalt aega iseenda jaoks ja loodi ilu kunsti, skulptuuri ja arhitektuuri näol. Tasuta energia. Kõrgeim jõud oli armastus. Hirmu ei tuntud.”

The Calling- Kutsumus

Dokumentaalfilm globaalsest rahasüsteemist, meediast, sõdadest, toidust ja valitsevast eliidist. Lõpus ka sellest, kui võimas on iga inimene, et iseennast ja ümbritsevat muuta.

The Awakening – Ärkamine

Dokumentaalfilm reaalsuse stuktuuridest ja energia olemusest. Tuginedes iidsetele teadmistele ja tänapäeva teadusele oleme me kõik vaid heli- ja valguslained.

How to Access Superconsciousness

Üks paremaid videosid seletamaks lahti meditatsiooni ja selle mõju.

 

 

The Real You – Alan Watts

Looduses ei ole tühjust. Kõik on seotud. Inimesed on kõik Sina. Kõik me oleme Mina.

The Corporation Documentary

Kanada dokumentaalfilm korporatsioonide olemusest ja kuidas need inimeste igapäeva elus domineerivad.

 

LOODUSEST JA INIMMÕJUST

MAN vs EARTH

Lühidalt luulevormis esitlus inimkonna mõjust. Kui Maa oleks 24 h vana, siis inimesed oleksid siin elanud 3 sekundit. Ühiselt tegutsedes saame elada ka 4nda sekundi.

Plastic Pollution Coalition

Me elame pastiku-ühiskonnas. Meid ümbritseb igal sammul plastik. Vaadakem tõele näkku, sest loodus ei seedi veel plastikut.

 

Garbage Island

Kõige hullem on plastik bisfenool A ehk BPA ehk polükarbonaat, mis mikroosakestena leidub lisaks ookeanides ka igas inimeses. See kahjustab elusolendeid. Näiteks plastiku kõrge tase organismis on üks põhjustest, miks naine ei ole võimeline rasestuma.

There’s No Tomorrow (Peak Oil) Documentary

1900 a oli USA suurim naftatootja maailmas saavutades tippaja 1970ndatel. Pärast seda sõltub impordist. Globaalselt isegi kui avastatakse pidevalt uusi maardlaid, siis avastamisi on ajas aina vähem ning ligipääsetavus raskem ja protsessi efektiivsus aina langeb. Algusaegadel läks 1 barrel naftat, et kätte saada 100 barrelit kütust. Tänapäeval on see suhe aga 1:10. Põlevkivi puhul on üldse vaja kulutada 1 osa kütust, et kätte saada 1,5 osa. Dokumentaalfilmis on faktidel põhinevad graafikud ja piltlikud seletavad näited. Samuti põhjendatakse, miks praegu juurutatavad alternatiivsed energiaallikad ei suuda naftat asendada praeguse tarbimise juures.

Pesticides – DDT – Rachel Carson – Silent Spring

Kui 50ndatel hakati kasutama massiliselt pestitsiide, siis surid linnud ja nende munad ei arenenud. Linnulauluta kevaded tõid raamatule nime “Hääletu kevad”, kus noor teadlane tõestas DDT kahjuliku mõju keskkonnale. Alles 20 aastat hiljem surmav kemikaal keelustati mitmetes riikides, osaliselt on see kasutusel ka tänapäeval. Kuna DDT ei lagune looduses, siis seda kemikaali leidub absoluutselt iga inimese kehas ja väidetakse, et ka meie lastelaste kehades tulevikus.

The True Cost 2015 – Value of Brand Name – Fashion Documentary HD

Tekstiilitööstus on keskkonnasaaste poolest maailmas teisel kohal pärast energiatööstust. Kiirmoe mõjud inimesele ja loodusele ei ole just väga avalikult esitletud.

 

 

TERVISEST JA TOIDUST

Genetic Roulette – The Gamble Of Our Lives

Kõik on kuulnud geneetiliselt muundatud toidust. Kas ka kõik teavad, miks see on nii halb ja milline seos on sel meie tervisega või õigemini tervisliku seisundi halvenemisega?

 

That Sugar Film – Suhkrufilm

Keskmine inimene sööb 40 teelusikat suhkrut päevas. Mees, kes pole mitu aastat suhkrut eriti tarbinud, läheb keskmise inimese dieedile tohtides tarbida vaid “tervislikke” tooteid. Juba esimene hommikusöök: müsli, jogurt ja mahl annab 20 teelusikat valget suhkrut. Film seletab faktidele toetused piltlikult lahti, mida valge suhkur meie kehaga teeb. Filmi täispikk versioon tuleb endal leida.

The American Parasite – Candida (The Hidden Epidemic)

Väga lihtne ja kokkuvõttev seletus, miks tänapäeval populaarsed toidud tekitavad niivõrd paljudel haigusi.

Dairy is f**king scary! – Piimatööstus on hirmutav

Parim-parim-parim video, mis 5 minutiga seletab piimatööstuses toimuva.

Cowspiracy The Sustainability Secret – Free Full Documentary – (How To Save The World)

Seda dokumentaali peetakse üheks olulisemaks, mis näitab, millist mõju tegelikult inimeste liha massiline tarbimine kogu planeedile avaldab. Lihtsalt peab vaatama!

EARTHLINGS

Väga võigas, mida inimesed tegelikult teevad. Kurb, aga tasub olla teadlik.

 

 

BLOGID MAAILMAS

Rohkelt viiteid jäätmevaba elustiili teemadel:

http://www.plasticless.be/blogs/

http://www.trashisfortossers.com/

https://citizentocitizen.wordpress.com